Turite klausimų? Skambinkite: +370 631 08000. Rašykite: info@siosnordic.lt

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
AQUA FILTER osmoso sistemoms taikoma net 10 metų garantija!
Soda Stream gazuokliai - rinkitės dizainą!
Vsių tipų - filtrų įrenginiai! Minkštinimo, nugeležinimo ir visos kitos valymo sistemos.
Įvairiausi filtrai ir jų dalys. Neradote - susisiekite!
Minkštinimo filtrai CLACK CORP visam namui
Nugeležinimo filtrai su oru

Mineralinis vanduo / 2012-04-02

Mineralinį vandenį derėtų gerti tik gydytojui rekomenduojant. Nes mineralinio vandens gėrimas gali privesti prie sunkių ligų.

Dabar yra aktyviai reklamuojami įvairūs mineraliniai vandenys ir daugelis žmonių juos vartoja dažnai. Reikėtų žinoti, kad mineralinis vanduo skirtas gydymui, o ne kasdieniam gėrimui.

Kasdien galima gerti tik silpnai mineralizuotą vandenį. Renkantis mineralinį vandenį, reikėtų žinoti savo organizmo šarmų-rūgščių pusiausvyrą ir pagal tai rinktis vandenį – rūgštinį ar šarminį. Priešingu atveju, besaikis mineralinio  vandens gėrimas gali pasibaigti akmenimis inkstuose ir kitais susirgimais.

Teigiamai veikia druskos

Mineralinį vandenį su didesniu kalcio kiekiu naudinga gerti, jei aktyviai sportuojate ir daug prakaituojate, nes jis padeda stiprinti raumenis, aktyvina žarnyno motoriką, gerina širdies veiklą.

Sulfatai vandenyje mažina cholesterolio kiekį kraujyje, skrandžio sekreciją, gali veikti kaip diuretikas, iš organizmo pašalina daugiau kenksmingų medžiagų, skatina tulžies susidarymą, jos išsiskyrimą iš kepenų į tulžies pūslę, o iš šios – į dvylikapirštę žarną, atskiedžia tulžį.

Natris dalyvauja organizmo vandens apykaitoje, gerina virškinimą, malšina lėtinį gastritą, skatina gausiau išsiskirti skrandžio sultis.

Magnis mažina dirglumą, nemigą, galvos skausmą, širdies ritmo sutrikimus, padeda sergantiesiems kepenų ir tulžies latakų ligomis.

Fluoridai saugo dantis nuo ėduonies, padeda taisyklingai vystytis augančio organizmo kaulų sistemai.

Tinka ne visiems

Nors natūralus mineralinis vanduo turi daugybę teigiamų savybių, jis tinka ne visiems. Jei kamuoja įvairūs sveikatos sutrikimai, ypač sergant širdies, kraujotakos sistemos ligomis, reikėtų pasitarti su gydytoju, koks vanduo geriausiai tiks kasdien vartoti ir nepakenks nesveikiems organams.

Jei vargina aukštas kraujo spaudimas, nepatartina gerti vandens, kuriame natrio yra daugiau kaip 20 mg/l.

Sergant kepenų ligomis ar užkietėjus viduriams negalima gerti šalto mineralinio vandens, o tik pašildytą, 40-45 °C (arba bent jau kambario) temperatūros.

Gydomojo mineralinio vandens (pvz., „Borjomi") negalima vartoti tik pavalgius arba vietoj paprasto geriamojo vandens.

Kraujuojant skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opai mineralinio vandens gerti negalima.

Ne bet koks mineralinis ar šaltinio vanduo tinka kūdikiams ir mažiems vaikams. Etiketėje turi būti nurodyta, kad vanduo tinka kūdikiams, taip pat ir cheminė jo sudėtis - turi būti itin mažai fluoridų, sulfatų, vario, nitratų, o nitritų apskritai negali būti.

Vaikams iki 7 metų netinka mineralinis vanduo, kuriame daug fluoro.

Gazuotas vanduo nėra toks sveikas kaip natūralus, tačiau vadinamasis mineralinis vanduo su burbuliukais geriau tonizuoja, atgaivina ir yra malonesnio skonio. Geriant gazuotą vandenį, t. y. angliarūgštės prisotintą, gerėja virškinimas, apetitas. Tačiau tokio vandens nepatariama rinktis sergantiems gastritu, dvylikapirštės žarnos opalige, padidėjus skrandžio rūgštingumui. Tokiu atveju rekomenduojama gerti tik negazuotą mineralinį vandenį.

Geriant daugiau vandens, riebalų atsargos, susikaupusios organizme, ima mažėti. Ir atvirkščiai - vartojant mažiau vandens, riebalai kaupiasi sparčiau.

Šaltinis: http://www.imunitetas.lt/sveika-gyvensena/mityba/mineralinis-vanduo-garantuoja-sveikata-ar-kenkia-1327/

Svetainę sukūrė: Designus

Klauskite

Klauskite

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com